Dlaczego kotły na pellet są ekologiczne?

ekologiczny pellet popularny w ogrzewaniu domów

ekologiczny pellet popularny w ogrzewaniu domów

Kupując kocioł do ogrzewania domu, koniecznie weź pod uwagę zakup ekologicznego kotła. Kotły na pellet to dość nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, tym bardziej, iż można postarać się o dofinansowanie jego zakupu.

Co to jest pellet?

Pellet to ścinki drewna, trociny lub zrębki sprasowane pod wpływem wysokiego ciśnienia. Oznacza, że są to po prostu odpady produkcyjne, które tak czy siak by powstały. Spalenie ich w formie pelletu chroni ten materiał przed zmarnowaniem. Pochodzi w stu procentach z biomasy, czyli jest odnawialnym źródłem energii.
Pellet ma postać granulatu. W przeciwieństwie do tradycyjnego węgla, nie brudzi – jest więc łatwiejszy w przechowywaniu. Kupuje się go najczęściej w foliowych workach, dzięki którym opał nie wilgotnieje.

Korzyści płynące z montażu kotła na pellet

Najważniejszą korzyścią jest oczywiście to, że produkuje on czystą energię, co w czasach wszechobecnego smogu jest bardzo ważne. Opał spalany w kotłach na pellet pozostawia dużo mniej popiołu niż spalenie węgla, czy drewna.

Mniej odpadów, to mniej kłopotów

Kotły takie można używać wszędzie gdzie nie ma dostępu do gazu ziemnego, czyli w małych miejscowościach i wsiach. Są, więc uniwersalne i nie ma przeszkód dla ich montowania.

Cena zakupu kotła na pellet (pod adresem www) jest porównywalna do cen tradycyjnych pieców, ale są one dużo tańsze w eksploatacji. Są też dość wygodne i wydajne, ponieważ są piece, do których opał wystarczy dorzucać raz w tygodniu, a nawet raz w miesiącu. Można zainwestować także w nowoczesny kocioł, którym można sterować z dowolnego miejsca na ziemi, za pomocą internetu lub telefonu komórkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *